Niechaj będzie inspiracją;)

czwartek, 5 maja 2011

Recenzja modeli - Teutogen Guards
Teutogen guards

                 Wilcza gwardia w całej swej mocy zapoczątkuje nowy rodzaj tematów, a mianowicie recenzję modeli. W sieci bez problemu znajdziecie mnóstwo zdjęć figurek pomalowanych, niepomalowanych, spodkładowanych, niesklejonych, w wypraskach, na pudełkach.
                 Tutaj przedstawię krótki opis co ciekawszych modeli wraz z wypunktowaniem wad i zalet, w moim mniemaniu oczywiście oraz do wglądu kilka zdjęć, mam nadzieję dobrze obrazujących pacynki jakie mamy na celowniku.


O Wilku mowa..


               Jednostka wyszła w 2003 roku wraz z Storm of Chaos. Byli elitarną jednostką w armii Middenlandu, na wzór  imperialnych Greatswords. Przyboczna straż Ar-Ulryka, znienawidzeni wrogowie chaosu wszelkiej maści który nawinie im się pod młot. Odziani w zbroje płytowe, walczą dwuręcznymi młotami z symboliką wilka. Charakterystyczne są wilcze płaszcze, długie brody oraz warkocze. Można powiedzieć że są odzwierciedleniem swego patrona.


Widok na wilcze futra . Sztandarowy swój młot przewiesił łańcuchami na plecach.


                     Z racji że figurki są od dłuższego czasu niedostępne w sprzedaży, trudno jest je zdobyć. Najłatwiej na e-bayu, jednak na pewno będzie to droga przyjemność.
 Figurki zazwyczaj składają się z dwóch części - gwardzisty i jego młota. 
                    Do ważnych rzeczy należy zaliczyć obecność pełnej płytówki, a nie jak w przypadku great swordów - braku tejże w zamian za bufiaste rękawy itd. Do tego dostajemy dużo wilczego futra, głów brodatych niczym wikingowie oraz pięknych "wilczych " młotów. Każdy z nich posiada u boku mniejszy młot. Sztandar przedstawia z jednej strony typową imperialną symbolikę - krzyż i zwój na którym warto napisać jakiś klimatyczny tekst. Z drugiej strony bardziej pozawijany zwój, młot oraz głowę wilka.

1. Muzyk 2. Szeregowy 3. Szeregowy widziany z różnych stron

W punktach jak ja widzę te piękne modele :
+ niesamowity, majestatyczny wręcz, chłodny klimat jaki ze sobą niosą
+ pełne płytówki, futra i młoty
+ dobra jakość, łatwość sklejenia
+ metal, bodajże 7 wzorów
- słaba dostępność
- cena
- niegrywalni jako jednostka, zamiennik greatswords

2 komentarze:

 1. Ciekawy pomysł na ożywienie bloga oraz prezentację swoich modeli. A przecież to trochę dla chwalenia się mamy te blogi, nie? ;)

  Może następnym razem dodałbyś trochę pomalowanych zdjęć (najlepiej swoich, ale tych podejrzewam jeszcze nie ma), chociażby oryginalnych GW ze strony bądź z pudełka chociaż.

  Warto też mieć jedną figurkę porównawczą, jakiegoś żołdaka zwyklaka. Przyda się przy kolejnych modelach.

  Wracając do plusów - dobrze przybliżyć mało znane modele. Trochę fluffu i historii samego metalu też pomaga - nie każdy to wie. No i ładne fotki - czyli cacy :)

  Pozdrawiam,
  red_gobbo

  OdpowiedzUsuń
 2. red_gobbo - bardzo trafne uwagi zasugerowałeś, następnym razem będzie przynajmniej jedna pomalowana figsa ( tutaj może być krótki opis malowania ) , do tego porównanie do jakiegoś zwykłego hipka.
  Właśnie - trzeba ożywić trochę bloga, jednocześnie starając się ulepszyć co tylko się da;)

  Następne do recenzji będą Necropolis Knighci/Stalkersi.

  Pozdrawiam
  Jacek

  OdpowiedzUsuń